Meganissi - Obecné informace

Meganissi je kouzelný malý ostrov, s rozlohou necelých 20 km2, který je dobře dostupný z ostrova Lefkada. V antice byl nazýván Taifos podle krále Taifose, jenž byl synem Poseidona. Na ostrově trvale žjie přibližně dva tisíce stálých obyvatel, kteří žijí stále svým tradičním způsobem života. Živí se zemědělstvím, rybolovem, obchodem a v posledních letech také cestovním ruchem. Malý trajekt vyplouvá z ostrova Lefkada z hlavního města Lefkas Town nebo z městečka Nidri a asi za 35 minut plavby přistává na ostrově Meganissi nejprve v malém přístavu Spilia poblíž staré vesnice Spartochori a pak v hlavním městě ostrova ve Vathi. Užijte si tradiční Řecko se vším všudy.


Ostrov Meganissi je jako stvořený pro relaxaci a odpočinek. V malém přístavu Spilia si můžete pronajmout malý motorový člun (nepotřebujete licenci) a můžete prozkoumat členité pobřeží ostrova Meganissi a užívat si křišťálově čistou vodu. Na ostrově Meganissi je spousta divokých pláží, na mnohé z nich se dostanete právě jen lodí.

K nejkrásnějším plážím na Meganissi patří Agios Ioannis, Spilia, Fanari, Atherinos a Limonari.

Nejznámější pláže ostrova Meganissi

  • pláž Spilia (nedaleko přístavu Spilia) - hrubší písek smíšený s oblázky, nedaleko je taverna, možnost pronájmu lehátek a slunečníků
  • pláž Atherinos - dlouhá úzká oblázková pláž s hrubším pískem, je dosažitelná pouze z moře
  • pláž Fanari - písčito-oblázková pláž dosažitelná z pevniny, možnost pronájmů lehátek a slunečníků
  • pláž Agios Ioannis - nejdelší písečná pláž s oblázky na ostrově, kde si můžete pronajmout lehátka a slunečníky
  • pláž Glosa - pláž oblázková, je přístupná z pevniny
  • pláž Limonari - divoká oblázková pláž, přístupná pěšky po polní cestě nebo lodí.

Ostrov Meganissi je převážně kopcovitý až hornatý, nejvyšší vrchol se nazývá Rachi a dosahuje asi 300 m. n. m. K největším zajímavostem ostrova patří jeskyně, kterých je na ostrově asi deset, nejznámější je Papanikolis, která se stává častým cílem lodních výletů z ostrova Lefkada. Jeskyně dostala jméno po slavné řecké ponorce, která se zde ukrývala za 2. světové války a vyplouvala do akcí proti německým a italským vojskům.

Ostrov Meganissi je turismem téměř nedotknutý a možnosti ubytování jsou tak značně omezené, nabízíme zde příjemný rodinný hotel Meganissi ve vesničce Katomeri. Můžete zde čekat klidnou atmosféru a užívat si neopakovatelné výhledy na moře a okolní olivové háje

Na ostrově se můžete pohybovat autem, na motorce, ale i velmi dobře pěšky. To si pak můžete krásy ostrova vychutnat nejlépe.

Sledujte nás

Google Plus You Tube

© Copyright Cestovní kancelář VTT, TRAVEL FAMILY s.r.o. Specialista na Řecko od roku 1992. Všechna práva vyhrazena.
Realizace: MagicWare | Redakční systém is>content | Rezervační systém is>tour